Fred's World
Bloomers

Set 2 bloomers comozi, roz și lavandă

120,00 lei
Economisești 80,00 lei
200,00 lei
Preț recomandat de furnizor
Ultimele produse disponibile în stoc.
Livrare gratuită la comenzi peste 189 lei
Retur facil dacă te răzgândești
Plătești securizat în siguranță

Detalii produs

Două perechi de bloomers moi, ideali pentru zilele călduroase. Confecționați din bumbac organic cu o textură fină, sunt ușor elastici și se potrivesc perfect peste scutec. Culorile pastelate adaugă un aer delicat și jucăuș. Realizați din bumbac organic moale și rezistent. Bumbacul organic este certificat GOTS (Global Organic Textile Standard), ceea ce asigură nu numai calitatea și confortul materialului, ci și faptul că procesul de producție respectă standardele ridicate de sustenabilitate și protecție a mediului înconjurător.

Standardul GOTS este cel mai înalt standard pentru haine din materiale organice.

Compoziție: 95% bumbac organic, 5% elastan.


Despre Fred's World

Produsele Fred’s World sunt lucrate mare. Alegeți în funcție de înălțimea copilului sau contactați-ne pentru a vă ajuta să alegeți mărimea perfectă.

Bumbacul și lâna sunt organice, certificat GOTS. Chiar și cei mai micuți copii vor observa cât de fine sunt materialele folosite și ce frumos se păstrează spălare după spălare.  

Fred’s World by Green Cotton creează hăinuțe durabile cu accent pe dezvoltarea armonioasă a copiilor. Nu sunt hăinuțe pentru prinți și prințese, ci pentru copii activi care se bucură de viață în hăinuțe practice. 

Fred’s World este un brand Green Cotton deținut de Novotex, compania care a creat primul tricou din bumbac organic certificat. Este companie adeseori premiată pentru produsele sale. Designul este scandinav, iar hăinuțele sunt realizate în Europa. Certificările GOTS (pentru bumbac și lână) și Oeko-Tex Standard 100 (pentru produsele din poliester reciclat) confirmă atenția companiei pentru mediu și dezvoltare durabilă.


-40%
56/62
Set 2 bloomers comozi, roz și lavandă
Set 2 bloomers comozi, roz și lavandă