Tricou UV 50 cu imprimeu căluți de mare
Detalii produs
Acest tricou UV Småfolk este perfect pentru zilele însorite la mare sau la piscină, combinând protecția solară cu un design vesel și colorat. Materialul are factor de protecție UPF50+ integrat direct în țesătură, oferind protecție excelentă împotriva razelor UV, fără să fie nevoie de tratamente suplimentare.
Este realizat dintr-un amestec durabil și elastic de 80% poliamidă și 20% elastan, care se usucă rapid, se simte plăcut pe piele și rezistă bine în apă sărată sau clor. Croiala este comodă, cu mânecă scurtă și cusături moi, perfectă pentru joacă și mișcare în voie.
Imprimeul cu căluți de mare, scoici și stele de mare, pe un fundal mov cu dungi, aduce o explozie de culoare și bună dispoziție.
Pentru întreținere, se recomandă clătirea cu apă rece după folosire și evitarea suprafețelor aspre și a uscării în soare direct.
Un tricou de baie practic, confortabil și plin de personalitate, ideal pentru micuții iubitori de apă și aventură.
Compoziție: 80% Poliamidă, 20% Elastan.
Despre Småfolk
Cu modele inspirate din natură, animale și elemente jucăușe, îmbrăcămintea Smafolk este recunoscută pentru culorile vii și designurile creative. Toate produsele sunt confecționate din materiale prietenoase cu pielea copiilor, multe fiind realizate din bumbac organic certificat. Brandul pune accent pe sustenabilitate și confort, oferind articole perfecte pentru activitățile zilnice ale celor mici, menținând în același timp un stil distractiv și unic.
Testimoniale