Bloomers mov lavandă din bumbac organic
Detalii produs
Super moi și foarte ușori, acești bloomers în nuanța Deep Lavender sunt gândiți pentru zilele călduroase, joacă liberă și multă mișcare. Talie și tiv elastic, finisaj ușor bufant și volănașe discrete .
Realizați din bumbac organic cu un strop de elastan, sunt plăcuți pe piele, respirabili și suficient de flexibili pentru ghemuit, mers, alergat și orice plan îndrăznește cel mic.
✔️ Material: 95% bumbac organic + 5% elastan
✔️ Respirabili și fini pe piele
✔️ Elastic în talie & la tiv – se îmbracă ușor și rămân pe poziție
✔️ Volănașe subtile pentru un look adorabil
✔️ Pot fi asortați cu body simplu, bluză ușoară sau tricou în tonuri pastel
Compoziție: 95% bumbac organic, 5% elastan.
Despre Fred's World
Produsele Fred’s World sunt lucrate mare. Alegeți în funcție de înălțimea copilului sau contactați-ne pentru a vă ajuta să alegeți mărimea perfectă.
Bumbacul și lâna sunt organice, certificat GOTS. Chiar și cei mai micuți copii vor observa cât de fine sunt materialele folosite și ce frumos se păstrează spălare după spălare.
Fred’s World by Green Cotton creează hăinuțe durabile cu accent pe dezvoltarea armonioasă a copiilor. Nu sunt hăinuțe pentru prinți și prințese, ci pentru copii activi care se bucură de viață în hăinuțe practice.
Fred’s World este un brand Green Cotton deținut de Novotex, compania care a creat primul tricou din bumbac organic certificat. Este companie adeseori premiată pentru produsele sale. Designul este scandinav, iar hăinuțele sunt realizate în Europa. Certificările GOTS (pentru bumbac și lână) și Oeko-Tex Standard 100 (pentru produsele din poliester reciclat) confirmă atenția companiei pentru mediu și dezvoltare durabilă.
Bloomers
Recomandări și bloomers pentru copii fete, vârsta 6-9 luni și 9-12 luni, bebeluși fetițe.
Testimoniale